Dövme tasarımına uygun brush örnekleri

Binlerce yıla dayalı dövme sanatında dövme tasarımı oldukça önemli bir yer tutuyor. Dövme tasarımının özgünlüğü ve kişiye özelliği yaptırılan dövmeyi eşsiz kılan şeylerin başında geliyor. Dövme sanatçıları, dövme yaptırmak için kapılarını çalan kişileri kendilerini ifade edecek figürlere yönlendirirler. Birbirinin aynısı kopyalar yerine bir sanat eseri olarak ortaya çıkmış, kişiye özel tasarımlar her zaman çok özel olacaktır.

Dövme tasarımı keyifli bir o kadar da zor bir iştir. Çünkü sadece bir figürü boş sayfaya çizmekle ilgili değildir. O figürün bedenin neresinde, hangi kıvrımları kaplayacağını bilmek, ona göre şekle hareket vermek gerekir.

Dövme sanatının tasarım aşaması da sürekli çalışma ve azim ister. Tasarım yapan elin yeteneklerinin gelişmesi, ince detaylarda uzmanlaşmak için sürekli çizim yapmak gerekir.

Evde tableti ile dövme tasarım çalışanlar için ücretsiz ve işlevli dört şahane fırça tavsiyesi yapacağız. Sen de dövme tasarımı öğrenmek ya da geliştirmek istiyorsan bu fırçalar senin de oldukça işine yarayacak.


İçinde birbirinden farklı brush dokuları bulunan bu brush takımı ile dövme tasarımındaki özgünlüğünü yakala!

Bu kaligrafi fırça takımı ile birbirinden hareketli ve dinamik çizgiler elde ederken, istersen topografik dövme tasarımları da çalışabilirsin.


Bu harika keçe uçlarla dilediğin dövme tasarımını oluşturabilirsin. Kalem dokusuna çok yakın bu brush geleneksel kâğıt ve kalem kullanımındaki kadar net ve keskin hatları oluşturmana yardımcı olur.


Bu ink dry brush ile dilediğin tasarımını mürekkep izleri ve boyalamar ile canlandırabilir, oluşturduğu doku ile dövme tasarımını ileri bir seviyeye taşıyabilirsin.

Gezgin temalı bu brush ile dövme tasarımlarına kolayca ekleyebileceğin uzay materyalleri mevcut.