İzmir’de Dövme Sildirmek  – Güvenilir & Profesyonel

İzmir’de Dövme Sildirmek  – Güvenilir & Profesyonel

Dövme yaptıran insanlar çeşitli sebeplerle dövmelerini sildirmek isteyebiliyor. Çoğu zaman amatörler tarafından kötü yapılmış bir dövme sebebiyle dövme sildirmek istenebiliyor.

Dövme sildirmek isteyen insanların bir kısmı da eski sevgililerini ya da sonradan utanacakları bir sözü sildirmek için arayış içine girebiliyorlar. Sevgilisinden ayrılan birisi onun adından kurtulmak isteyebiliyor. Irkçı ya da aşağılama içeren ifadeler içeren dövme yaptırmış biri bundan utanarak kurtulmak isteyebiliyor. Profesyonel dövmeciler bu tarz dövmelerin yapılmasına zaten ortak olmazlar. Kimi zamanda insanlar aile baskısı ya da işyeri kuralları sebebiyle görünür yerlerdeki dövmelerinden kurtulmak zorunda kalabiliyor. Böyle zamanlarda da dövme sildirme uygulaması bir seçenek olarak tercih edilmek durumunda kalıyor.

İzmir’de Dövme Sildirmek 

İzmir’de dövme sildirmek isteyen insanlar dövme silme işlemi yapan yerleri aramaya başlıyorlar. Ancak kurtulmak istediğimiz dövmeleri sildirmek yerine bir yöntem daha var. Üstlerini kapatacak şekilde daha büyük ve kaliteli dövmeler ile istemediğiniz dövmelerden kurtulabilirsiniz. İyi bir tasarım ile eski dövmenizden hiçbir eser kalmadan yepyeni bir dövmeye kavuşabilirsiniz. Bunun için TattooBull stüdyo gibi güvenilir ve profesyonel mekanlarda dövme tasarımı yapan sanatçılar tarafından harika çözümler üretilmektedir.

Dövme ile Yara İzi Kapatmak

İstenmeyen dövmeler gibi çeşitli vücut yara ve lekeleri de dövme yoluyla kapatılmakta. Kimi doğum yaraları, kimi yanıklar ve çeşitli sebeplerle oluşmuş yaraları özel tasarımlar yoluyla kamufle etmek mümkün. Bu tarz bir kapama uygulaması için de mutlaka dövme sanatçısı ile bir görüşme yapmanız gerekmekte. Böylece sizin kapatmak istediğiniz yara ya da lekeye uygun bir tasarım yaratıp uygulayabilir.

Dövme Sildirme Yöntemleri

İzmir’de dövme sildirmek ile ilgili ısrar eden kişiler için farklı dövme sildirme yöntemleri olsa dagünümüzde en etkili ve zararsızı lazerle dövme sildirme uygulamasıdır. İzmir’de bu konuda hizmet veren kimi kuruluşlar bulunmaktadır. Mutlaka güvenilir ve profesyonel bir merkeze gitmenizi öneriyoruz.

Derinin üzerini kimyasallar yoluyla yakan, cildi zımpara eden eski usul ve işe yaramayan tekniklerden mutlaka uzak durmanız gerekmekte. Hem estetik hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar yaratacaktır.

Dövme Sildirmek Kolay mı?

Dövme sildirme uygulaması lazerle yapılan kliniklerde silinecek dövmenin boyutuna ve derinliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Birkaç seans girmeniz gerekebilir. Bu gittiğiniz klinikteki lazer cihazının özelliklerine göre de değişim göstermektedir. Pigmentleri yakan lazer sebebiyle tıpkı dövme yaptırdığınızda olduğu gibi cilt yaralanmaktadır. Sildirme işlemi sonrasında da belli bir iyileşme süreci yaşamak durumunda olacaksınız.

Dövme Silme Sonrası İz Kalır mı?

Dövme silme işlemleri sonunda mutlaka bir iz kalır. Silinmek istenen dövmenin boyu, yapılış tekniği, kullanılan boyalar ve saire hepsi bu duruma etki eder. Dövme sildirme uygulaması öncesinde bu konuda detaylı bilgiyi almalısınız. Eğer ciddi yara izi ya da renk lekesi kalacağı kesinse mutlaka dövmeyi kapama dövmesi yapmak daha akılcıdır. Dövme silmek için gittiğiniz kliniklerden mutlaka detaylı bilgiyi alın. Dövme yaptırmak gibi sildirmek de acele verilecek kararlar değildir.

Bir dövme sildirmek zorunda kalmamak için iyi düşünmek ve profesyonel dövmecilerle çalışmak sizi bu zahmetlerden kurtaracaktır. Bu sebeple sadece ucuz olsun diye ya da umursamazlık sonucunda amatör, sıhhi olmayan koşullarda çalışan kişilere kendi bedeninizi dövdürmeyin.

Dövme silme işlemi hakkında daha detaylı bilgi için Dövme Sildirme Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey yazımızı okuyabilirsiniz. Dövme sildirme hakkında pek çok bilgiye bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

İzmir’de dövme sildirmek istiyorsanız mutlaka dövme ya da yara/leke örtme kapama uygulaması için mutlaka stüdyomuzdan bilgi alın. Böylece kapama ya da lazerle silme konusunda doğru yönlendirilmiş olursunuz. Bilgi almak için hemen iletişime geçebilir tasarımcı sanatçılarımızdan randevu alabilirsiniz.

Comment (1)

Comments are closed.